​Geležinis bėgikas Aleksandras Sorokinas metus pradės Kaune: teko koreguoti planus

Geriausias pasaulio ultra bėgikas Aleksandras Sorokinas keičia planus. Pirmosiomis daugkartinio planetos rekordininko varžybomis 2024 metais taps ne 100 km bėgimas Vilniuje, bet Kauno „Akropolio“ maratonas. Į didžiausią Laikinosios sostinės bėgimo renginį lengvaatletis sugrįš po devynerių metų pertraukos.

Praėjusių metų gegužę Vilniuje A. Sorokinas 100 km įveikė per 6 val. 5 min. 35 sek. ir sau pačiam priklausiusį geriausią rezultatą planetos istorijoje pranoko 6 sekundėmis. Pakoreguoti šiuos skaičius dar sykį geležinis žmogus vylėsi šį balandį, tačiau viltis atidėjo rudeniui.

„Nukėlėme 100 km varžybas į rugsėjo mėnesį, nes buvo šiokių tokių traumelių, reikėjo išsigydyti, tad supratau, kad kūnui reikia duoti poilsio. Pora mėnesių buvo ramesnių, netgi be bėgimo: treniruočių stovykloje Portugalijoje daugiausiai myniau dviratį. Planuoju startuoti Kauno maratone, bet dar nepasirinkau distancijos. Gal pusmaratonis, gal 10 kilometrų, žiūrėsiu pagal savijautą, kaip bus pasirengęs kūnas“, – sprendimą paaiškino A. Sorokinas.

Įdomu tai, kad bėgdamas 100 km varžybose lengvaatletis maratono distanciją „pakeliui“ įveikė per 2 val. 34 min. – praėjusių metų Kauno „Akropolio“ maratone tai būtų garantavę prizinę vietą. 2015-aisiais debiutavęs didžiausiame Laikinosios sostinės bėgime A. Sorokinas finišavo ketvirtas.

„Žiūrėsiu, kaip kūnas reaguos ruošiantis, dabar pasiruošimo pusiaukelė. Turėtų viskas būti gerai ir pabandysiu bėgti rezultatui. Galvojau apie maratoną, bet jis dar būtų per anksti, – sakė A.Sorokinas. – Bėgti Lietuvoje labai smagu, nes palaikymas – tikrai didžiulis. Tos 6 sekundės, per kurias pagerinau pasaulio rekordą, iškovotos palaikymo dėka. Kai žmonės taip palaikė, tai ir jėgų atsirado.“

Pasaulio 24 val. bėgimo čempionas neretai pusmaratonio ir net maratono distancijas nubėga eilinės treniruotės metu. Tačiau to specifiniu pasiruošimu šioms rungtims bėgikas nelaiko.

„Ne kilometrai esmė: pasiruošti maratonui reikia kitokio pobūdžio treniruočių. Reikia greičio, atkarpų. Žinoma, pagrindiniai bėgimai turėtų būti pirmoje-antroje širdies ritmo zonoje, iki 70 proc. žmogaus galimybių“, – paaiškino A. Sorokinas.

Šiuo metu Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždei priklauso ne tik 100 km distancijos, bet ir 100 mylių, 6 valandų, 12 valandų bei 24 valandų bėgimo planetos rekordai. Lietuvis trejus metus iš eilės buvo pripažintas geriausiu pasaulio ultra distancijų bėgiku.

„Manau, kad pagrindinis metų startas bus rugsėjį. Žiūrėsime, kaip išeis, nes gruodžio mėnesį vyksta pasaulio 100 km čempionatas, be to, gruodį esu pakviestas į 24 val. bėgimą Amerikoje. Dar nežinau, kokį sprendimą priimsime, tai tik planai, o kaip išeis, taip išeis“, – įgyti optimalią sportinę formą iki antrosios metų pusės viliasi A. Sorokinas.

Kauno „Akropolio“ maratonas vyks balandžio 28-ąją. Jo metu bėgimo entuziastai kviečiami išbandyti jėgas Kauno „Akropolio“ maratone, „Hollister“ pusmaratonyje, „Forvia“ 10 km, „SDG“ 5 km, „LKU kredito unijų grupė“ 1,5 km ir vaikų „Activus“ 400 m distancijose.