Kauno maratonas

KAUNO MARATONAS – SPORTO ŠVENTĖ KAUNO MIESTUI!

„Kauno maratonas“ – kasmetinis, tarptautinis, tūkstančius dalyvių pritraukiantis bėgimo renginys Kaune.

„Kauno maratonas“ skirtas visiems, nepaisant amžiaus, profesijos, įsitikinimų ar fizinio pasirengimo. Tai sporto šventė, kurios tikslas suvienyti miestiečius ir sporto entuziastus, skatinti socialinį ir fizinį aktyvumą, formuoti sveikos gyvensenos tradicijas Lietuvoje.

Renginys skirtas tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Kviečiame dalyvauti visus aktyvius Kauno miesto gyventojus ir svečius, siekiančius gyvenimo kokybės per judėjimą ir sveiką gyvenseną.

Atsižvelgdami į savo pasirengimą, tradiciškai galite rinktis prestižine laikomą maratono distanciją, pusės maratono, 10 km ar 5 km distancijas. Bei specialias trumpesnes distancijas vaikams (400 m) ir šeimoms (1,5 km).

Pirmasis „Kauno maratonas“ startavo 2013 metais Kauno Nemuno saloje.

2015 metais renginio širdis persikėlė į Kauno senamiestį, kur skelbiami startai, apdovanojimai, vyksta mugė ir koncertai. Senamiestyje ir palei Nemuno upę vingiuoja 10 ir 5 kilometrų trasos. Pusės maratono ratas išsidėstęs Neries ir Nemuno upių pakrantėse bei kerta Senamiesčio, Naujamiesčio ir Žaliakalnio mikrorajonus. Didžiausias skirtumas tarp aukščiausios ir žemiausios vietos trasoje siekia vos 14 metrų.

2015 metais maratono ir pusės maratono trasa buvo sertifikuota Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) ir Tarptautinės maratonų ir ilgųjų distancijų bėgimo asociacijos (AIMS) specialistų ir atitinka tarptautinius reikalavimus. „Kauno maratonas“ įvertintas Europos atletikos federacijos aukščiausiu, 5 žvaigždučių, saugumo sertifikatu.

Nuo 2016 metų maratono distancijos nugalėtojams įteikiama pereinama išskirtinė taurė, kuri saugoma Kauno rotušėje. Sportininkui, pagerinusiam trasos maratono distancijos rekordą, įteikiamas papildomas piniginis prizas.

2016 ir 2018 metais renginio metu vyksta ir Lietuvos maratono čempionatas. Į šį miestą sugrįžęs beveik po pusės amžiaus tarpo.

2020 ir 2021 COVID-19 pandemijos metais bėgimas vyko nuotoliniu būdu. Toks pasirinktas bėgimo formatas leido sportininkams įveikti pasirinktą distanciją savo pasirinktoje vietoje, sau tinkamu laiku. Nuotolinis „Kauno maratonas“ sulaukė daug teigiamų įvertinimų iš tų žmonių, kurie gyvena ir bėga nuo Kauno nutolusiuose miestuose ir miesteliuose.

2024 m. balandžio 28 d. vyks jau 12-asis Kauno maratono renginys.

Ateikite ne tik išbandyti savo jėgų, palaikyti bėgančių draugų ir artimųjų, bet ir turiningai bei linksmai praleisti laiką drauge. Čia vyksta įvairūs renginiai, koncertai, mugės, vedamos paskaitos, treniruotės, skleidžiama informacija apie fizinio aktyvumo naudą sveikatai.

VIETA. Kauno miesto centras, senamiestis, Rotušės aikštė.

ORGANIZATORIUS. VšĮ „Kauno maratono klubas“.