Kauno maratono dalyvių surinkta parama pasiekė su COVID-19 pasekmėmis kovojančias organizacijas

Daugiau nei 5000 eurų tiems, kuriuos COVID-19 virusas palietė labiausiai. Kauno maratono generalinis rėmėjas AB „Agathum“ 25 proc. kiekvieno renginyje bėgusio dalyvio startinio mokesčio sumos skyrė trims organizacijoms, padedančioms sumažinti žalą viruso paliestoms grupėms tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

„Agathum“ vadovas Algirdas Pukis paramą lygiomis dalimis įteikė nepasiturinčius maitinančiam „Maisto bankui“, gydymo įstaigas ir medikus medicinos priemonėmis aprūpinančiam „Gydymo įstaigų paramos fondui“ bei „Blossomwood Foundation“ fondui, kuris maistą tiekia skurstantiems Ugandoje.

„Stengėmės iš karto išdalinti paramą, pačią pirmą savaitę po renginio. Aplankėme abi Lietuvoje esančias organizacijas, o „Blossomwood Foundation“ lėšas pervedėme ir jie iškart gautus pinigus pradėjo naudoti. Labai buvo įdomu pažiūrėti, kaip šios organizacijos dirba iš vidaus“, – pasakojo A.Pukis.

Šiemet „Agathum Kauno maratone“ nuotoliniu būdu varžėsi daugiau nei 3000 bėgikų – visi jie savo dalyvavimu prisidėjo prie paramos minėtoms organizacijoms augimo. Dalyvių skaičius birželio 1-7 dienomis vykusiame nuotoliniame maratone viršijo organizatorių lūkesčius.

„Buvo 3200 dalyvių užsiregistravusių bėgti nuotoliniu būdu, dar apie 800 dalyvių persikėlė registracijas į 2021-uosius. Tad iš viso užsiregistravusių šiemet buvo daugiau nei 4000, o tai rodo, kad visos negandos, dalyvių skaičiaus nepaveikė. Kuo daugiau dalyvių, tuo mums smagiau. Džiaugiamės galėdami pervesti didesnę paramą, – teigė A.Pukis. – Parama sąlyginai yra simbolinė, bet net ir tie keli tūkstančiai yra didelė pagalba. Džiaugiamės, kad daug dalyvių užsiregistravo, daug bėgo, siekė rezultatų ir taip prisidėjo prie gero tikslo.“

Didžiausio Laikinosios sostinės maratono dalyviai jėgas išbandė „Agathum maratono“, „Hollister pusmaratonio“, „Continental 10 km“, „SDG 5 km“, „Toyota 1,5 km“ bei „Agathum 400 m vaikų“ bėgimuose. Renginyje dalyvavo net penkerių skirtingų olimpinių žaidynių dalyviai – Remigijus Kančys, Rokas Guščinas, Marius Žiūkas ir Vytautas Strolia. Aukščiausią rezultatą užfiksavo 5 km bėgęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius, kuris nuotolį įveikė per 14 min. 48 sek.

Robertas Trakys
Kauno maratonas

Foto: organizatorių