​Kauno maratonas baigėsi Lietuvos rekordininkės triumfu

Baigėsi sekmadienį vykęs jubiliejinis dešimtasis Kauno maratonas. Populiariausiomis rungtimis renginyje tradiciškai tapo 10 bei 5 km distancijos, kuriose startavo daugiau nei pusė visų dalyvių.

Lietuvos 50 km bėgimo rekordininkė Diana Banienė triumfavo penkiskart trumpesniame „Hella 10 km“ nuotolyje. Distanciją ji įveikė per 37 min. 10 sek. bei artimiausią varžovę pranoko daugiau nei 2 minutėmis.

„Ši pergalė buvo labai svarbi man asmeniškai. Prieš dvi savaites dalyvavau Senvagės bėgime ir tai buvo pirmas startas po pusės metų be sporto. Buvo lūžęs pėdos pirštas ir turėjau ilgą laiką reabilituotis. Labai sunku save įtraukti save į tokį intensyvų etapą, bet su Ignu Brasevičiumi tikslingai dirbame ir šiandiena parodė, kad sunkios treniruotės nenuėjo perniek“, – komentavo D.Banienė.

Varžyboms idealiu oru pasidžiaugusi bėgikė pirmavo nuo pirmųjų metrų bei visą distanciją žinojo, jog yra lyderė.

„Išbėgau, turėjau trenerio nustatytą tikslą ir jo laikiausi. Kad man bėgo kažkas už nugaros aš nežinojau, tik dviračiu lydėjusi mergaitė vis sakydavo „200 metrų už tavęs“. Man buvo nesvarbu, nes laikiausi savo tempo ir jei ji būtų artėjusi, būčiau instinktyviai greitėjusi kaip sportininkas nuo varžovo. Oras fantastinis, bėgimui toks oras idealiausias. Jei saulė šviestų, būtų sunku, tad būtent toks oras man tobulas“, – sakė D.Banienė.

Antra finišavo Modesta Bužerytė (39 min. 28 sek.), trečia – Ieva Razajeva (42 min. 15 sek.). Tarp vyrų nepralenkiamas buvo perspektyvus kaunietis Ignas Vanagas, nuotolį įveikęs per 32 min. 25 sek.

„Varžybų pradžioje jaučiausi ypač gerai. Nesitikėjau tokios geros savijautos, nes šiuo metu esu po didelio treniruočių krūvio. Bėgosi visai gerai, tačiau reikėjo padirbėti nuo šešto kilometro“, – sakė I.Vanagas.

18-metis sportininkas yra Lietuvos jaunimo rinktinės narys, Baltijos šalių jaunimo čempionas 1500 m distancijoje. Po 10 km rungties starto Kauno maratone sportininkas bėgo drauge su Evaldu Gustaičiu, tačiau pranašumą prieš daugiau patirties turintį varžovą įrodė antroje distancijos pusėje.

„Tiesą pasakius, žinojau, kad su varžovu liksime dviese. Maniau, kad jis šiuo metu šiek tiek stipresnis, nes po žiemos sezono jaučiuosi pasėdęs, bet buvo priešingai. Padirbėjau ir pavyko atitrūkti nuo varžovų“, – teigė I.Vanagas.

E.Gustaitis užėmė antrą vietą (33 min. 13 sek.), o Vytautas Jazepčikas – trečią (33 min. 18 sek.).

„Toyota 1,5 km“ bėgime greičiausiai nuotolį įveikė Petras Krapikas bei Mišelė Korsakaitė. Tuo tarpu viena iš „SDG 5 km“ varžybų nugalėtojų taurių iškeliaus į Latviją: rungtyje triumfavo Kasparas Briška (15 min. 47 sek.), aplenkęs Aivarą Čekanavičių (16 min. 5 sek.) bei Darių Petkevičių (16 min. 11 sek.).

Tarp moterų nepralenkiama buvo Vytautė Budavičienė (17 min. 41 sek.), po kurios finišavo Andra Tamašauskaitė (18 min. 50 sek.) ir Vilija Gvildienė (18 min. 58 sek.).

„Pergale džiaugiuosi labai. Prieš startą buvo jaudulio ir adrenalino, nesinorėjo susitraumuoti, nes dėl lietaus danga buvo slidi. Bet trasa gera, daug lygaus tiesaus kelio, viena statesnė įkalnė – viskas labai gerai. Jei geros oro sąlygos, tokioje trasoje galima siekti asmeninių rekordų“, – komentavo V.Budavičienė.

Beje, pastarosios sutuoktinis 5 km varžybose tarp vyrų finišavo penktas, nuo prizininkų trejeto atsilikęs vos devyniomis sekundėmis.

„Trasoje kartais pasimatė vyras, posūkiuose sušmėžuodavo, bet iki pat finišo nežinojau, kelintas jis atbėgo. Jis finišavo anksčiau nei aš“, – šyptelėjo V.Budavičienė.

Pirmą kartą pavasarį vykusiame jubiliejiniame Kauno maratone jėgas išbandė daugiau nei 3 tūkst. bėgikų. Trasos rekordus pavyko pasiekti dviem: maratoną laimėjusiam Remigijui Kančiui (2 val. 17 min. 17 sek.) bei greičiausiai pusmaratonį įveikusiam estui Romanui Fosti (1 val. 6 min. 41 sek.).

„Labai smagu grįžti į gyvą renginį, nes jau porą metų Kauno maratonas gyvai nevyko. Emocija stipri, visi pasiilgę pabūti kartu ir bėgti koja kojon. Oras buvo gana vėsus stebėti varžybas žiūrovams, bet patiems bėgikams idealus, ką įrodo Remigijaus pasiektas trasos rekordas“, – teigė Kauno maratono įkūrėjas Algirdas Pukis.

Maratono Laikinojoje sostinėje pradininkas džiaugėsi, kad renginyje nuolat dalyvauja Lietuvos maratono rungties lyderiai R.Kančys bei L.Kančytė.

„Gana unikalu, nes stipriausi Lietuvos bėgikai labai retai siekia geriausių rezultatų Lietuvoje. Unikalu, kad pavyksta juos prisikviesti į Kauną, jie čia dalyvauja, rodo rezultatus ne pirmus metus“, – sakė A.Pukis.

Autorius: Robertas Trakys

Foto: Elijus Kniežauskas