​Istorinį rezultatą pasiekęs Remigijus Kančys pagerino Kauno maratono rekordą

Sekmadienį Laikinojoje sostinėje vyksta jubiliejinis dešimtasis Kauno maratonas. Ilgiausioje 42,195 km distancijoje pergalę iškovojo Remigijus Kančys, apgynęs 2019 metais iškovotą titulą bei pagerinęs sau pačiam priklausiusį trasos rekordą.

„Impact Brands maratono“ distanciją kaunietis įveikė per 2 val. 17 min. 17 sek. – joks lietuvis maratono Lietuvoje nėra nubėgęs greičiau. Tiesa, R.Kančiui nepavyko įvykdyti normatyvo į šią vasarą Miunchene (Vokietija) vyksiantį Europos čempionatą (2 val. 14 min. 30 sek.).

„Truputėlį liūdesys, dar nespėjau pasidžiaugti trasos rekordu, bet tikslas buvo truputėlį kitas. Iš kitos pusės džiaugiuosi, kad namuose pusantros minutės pagerinau trasos rekordą“, – komentavo R.Kančys.

Nors nei nedidelis lietus, nei vėsesnės oro sąlygos bėgikams netrukdė, priešu trasoje tapo vėjas.

„Iki paskutinės minutės tikėjausi, kad link Šančių reiks bėgti prieš vėją, o atgal pavėjui. Bet buvo atvirkščiai, teko atgal grįžti prieš vėją. Ta pakrantė išmuša, atima tikrai daug jėgų“, – teigė pajėgiausias Lietuvos maratonininkas.

Trasoje mūsiškį 30 kilometrų lydėjo pusmaratonį laimėjęs estas Romanas Fosti. Organizatoriai Kenijoje gyvenančiam sportininkui padengė kelionės išlaidas vardan pagalbos mūsiškiui.

„Planas plius minus buvo pusę maratono bėgti pusmaratonio trasos rekordo tempu. Jis bėgo iki pat 30 kilometro, o po to sustojo. Viskas buvo gerai iki 30-o, laikiausi už nugaros, po to teko vienam pakovoti“, – pasakojo R.Kančys.

Lengvaatletis Kauno maratone triumfavo ketvirtą sykį: dukart sportininkas laimėjo pusmaratonį, dukart – maratoną. Antrą vietą užėmė ukrainietis Vitalijus Kuznecovas, nuotolį įveikęs per 2 val. 31 min. 2 sek. Trečias finišavo Linas Selianikas, maratoną nubėgęs per 2 val. 46 min. 7 sek.

Tarp moterų greičiausios „Impact Brands maratone“ buvo ukrainietės: laimėjo Veronika Kalašnikova (3 val. 7 min. 22 sek.), aplenkusi tautietę Viktoriją Čaiką (3 val. 9 min. 8 sek.). Trečia finišavo greičiausia lietuve tapusi Audra Bogužinskienė (3 val. 16 min. 59 sek.).

R.Kančiui trasoje padėjęs Estijos bėgikas R.Fosti tapo „Hollister pusmaratonio“ nugalėtoju bei 6 sekundėmis pagerino varžybų rekordą. 21,098 km jis nubėgo per 1 val. 6 min. 41 sek. Antras finišavo Paulius Kovarskas (1 val. 14 min. 13 sek.), trečias – Marius Ignotas (1 val. 15 min. 35 sek.).

Tarp moterų pajėgiausia buvo Loreta Kančytė, nuotolį įveikusi per 1 val. 16 min. 29 sek.

„Nemeluosiu, šiandien buvo sunku. Prieš dvi savaites bėgau Berlyno pusmaratonyje, todėl jaučiuosi neatsigavusi. Šiandien 0:1 ne mano naudai, bet labai džiaugiuosi nugalėjusi pusmaratonio distancijoje“, – sakė L.Kančytė.

Brolio R.Kančio treniruojamai bėgikei priklauso trasos rekordas: 2019 metais pusmaratonį ji nubėgo per 1 val. 16 min. 2 sek.

„Trasa šiaip gana lygi, viena kita įkalnė, o oro organizatoriai idealaus neparinks. Norėjosi, kad vėjas būtų šiek tiek mažesnis, nors stovint dabar net neatrodo, kad jis yra. Kaune turime didžiausią palaikymą, šeima, klubiečiai – labai smagu. Kas kelis kilometrus jie stovi, ragina. Labai galiu pagirti vedlius, mane lydėjo nuostabi vedlė dviratininkė. Ji 2019 metais taip pat mane lydėjo, kai laimėjau ir pasiekiau trasos rekordą“, – pasakojo L.Kančytė.

Sportininkė normatyvą į Europos čempionatą įvykdė pernai, tad pavasarį jėgas patikrina ne maratono, o perpus trumpesniame nuotolyje.

Antra pusmaratonyje finišavo Lina Kiriliuk (1 val. 19 min. 26 sek.), trečia – Inga Cimarmanaitė (1 val. 25 min. 41 sek.).

Popiet Kauno maratono trasas išbandys šeimų 1,5 km, vaikų 400 m, 5 km bei 10 km varžybų dalyviai.

Autorius: Robertas Trakys